Ai o intrebare? Suna-ne la 031 620 81 81

Home » Intrebari frecvente

Cand se realizeaza declaratia intrastat?

Agentii economici care au depasit pragurile valorice in cursul anului au obligatia de a transmite Declaratia Intrastat incepand cu luna in care s-au depasit pragurile valorice. In cazul in care se depaseste unul cele doua praguri valorice, se va completa Declaratia Intrastat numai pentru acel flux pentru care s-a inregistrat depasirea valorica (import/export).

O Declaratie Intrastat se completeaza in fiecare luna utilizand aplicatii online puse la dispozitie de INS. Aceste declaratii se transmit numai la data stabilita conform legii in vigoare.

Declaratiile Intrastat se depun numai in format electronic. Nu sunt acceptate, sub nicio forma, Declaratiile Intrastat depuse pe suport de hartie!


Cerere de consultanta

Informatiile pe care le introduceti in acest formular vor fi folosite exclusiv pentru a comunica cu dumneavoastra.

Mesaj:


  • Contact

      • Departament Expeditii Interne si Internationale
      • Rodica Popescu - Coordonator Transport
      • Telefon: 0751.11.02.29
      • Email: rodica.popescu@modexpres.ro
      • --------------------------------
      • Andreea Gaja - Coordonator Transport
      • Telefon: 0751.11.02.28
      • Email: andreea.gaja@modexpres.ro
      • Departament Comisionare Vamala
      • Lorin Velcu - Declarant vamal
      • Telefon: 0759.03.70.97
      • Email: lorin.velcu@modexpres.ro
      • ---------------------------------
      • Violeta Mavrodin - Declarant vamal
      • Telefon: 0759.03.70.96
      • Email: violeta.mavrodin@modexpres.ro
      • Departament Declarare Intrastat
      • Florentina Paun - Declarant Intrastat
      • Telefon: 0759.03.70.98
      • E-mail: florentina.paun@modexpres.ro
      • ----------------------------------
      • Bogdan Hrehorciuc - Declarant Intrastat
      • Telefon: 0751.11.02.25
      • E-mail: bogdan.hrehorciuc@modexpres.ro
  • Parteneri

    DanoneFildasFlamingoMichelinHondaSanoTechnikXeroxreReservedOriflameDeraFordAutomobile BavariaKenveloToyotaBMWPorscheOkaidi